برندینگ در تبریز

برندینگ در تبریز

جهت دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید: 04133377741

برندینگ در تبریز

قبل از پرداختن به موضوع برندینگ در تبریز بهتر است در این مقاله از استودیو طراحی هنرمند به چند مفهوم پایه بپردازیم تا درک این موضوع برای شما آسان تر شود. واژه برند از کلمه ای باستانی به معنی سوزاندن‌ نشات می گیرد. در تمدن‌ های باستان، چوپان‌ ها جهت شناختن گوسفند های خود، بخشی از پوست آن‌ ها را می‌ سوزاندند که به این روش آن‌ ها را علامت گذاری کنند. اما تعریف برندینگ هم اکنون تنها از نظر نام با تعریف برند قدیمی شباهت دارد. فرق میان تعریف برند و تاریخ آن مثل تفاوت میان نوشتار فارسی و خط میخی است.

برند چیست؟

برند، احساسات و افکاری است که مخاطبان درباره کسب و کار شما دارند، می‌تواند مثبت یا منفی باشد. به عنوان مثال، فردی که عاشق شکلات فندقی است، با شنیدن نام نوتلا ناخود آگاه احساس خوبی پیدا می‌کند و بزاق دهانش ترشح می‌شود، حتی اگر در لحظه طعم شکلات نوتلا را نچشیده باشد. از سوی دیگر، فردی که شکلات فندقی را دوست ندارد، با شنیدن نام نوتلا احساس انزجار می‌کند.

تعریف برندینگ

برندینگ شما می‌ تواند تعیین کننده احساساتی باشد که مخاطبان درباره برند شما دارند. برندینگ به طراحی لوگو، سایت و انتخاب پالت رنگی محدود نمی‌ شود، بلکه به مفاهیم گسترده‌ تری مانند استراتژی، مارکتینگ (به خصوص نورومارکتینگ) و مدیریت نیاز دارد. بسیاری از مدیران فقط به شناخته شدن برندشان اهمیت می‌ دهند و نمی‌ پردازند که به چه خاطر شناخته می‌ شوند. به عنوان مثال، برای یک برند لوازم خانگی، اهمیتی ندارد که به بوی خوب شناخته شود، یا برای یک برند لوازم بهداشتی، مزه خوبی داشته باشد.

در فرایند برندسازی، شما به مشتریان‌ تان وعده می‌ دهید. به عنوان مثال، لوازم ورزشی آدیداس به کیفیت بالا و زیبایی مشهور هستند، بنابراین مشتری با خرید کفش آدیداس انتظار دارد محصولی داشته باشد که بتواند مدت زیادی با آن ورزش کند. در واقع، این وعده نا نوشته از برند به مشتری است.

اهمیت برندینگ در تبریز

انواع برندینگ کسب و کار

برند سازی برای کسب و کار گونه های مختلفی دارد و به صورت کلی، برند ها برای اهداف گوناگون ساخته می‌ شوند. به عنوان نمونه، یک ورزشکار برند می‌ شود تا بتواند با تیم‌ های موفق کار کند یا یک مجموعه سرمایه‌ گذاری برند می‌ گردد تا سرمایه‌ گذاران بهتری را جذب کند. اهداف و شرایط هایی که برای برندسازی تجاری وجود دارد، باعث گشته است که انواع گوناگون برندینگ کسب و کار به وجود آیند.

شناخت انواع شیوه‌ های برند سازی تجاری به شما این امکان را می دهد تا مشخص کنید قرار است در کدام حوزه فعالیت داشته باشید و بر اساس با آن استراتژی بچینید. در ادامه این مقاله از برندینگ در تبریز، انواع گوناگون برندینگ کسب و کار را آورده ایم:

 • برندسازی محصول (Product Branding): کسب و کارهایی که یک یا چند مورد از محصولات خاص را برند می‌کنند.
 • برندسازی شخصی (Personal Branding): افرادی که روی برند شدن خودشان کار می‌کنند.
 • برندسازی دیجیتال (Digital Branding): افراد یا کسب و کارهایی که روی برند شدن در فضای مجازی کار می‌کنند.
 • برندسازی بین‌المللی (Global Branding): کسب و کارها و افرادی که برای شناخته شدن در سطح جهان برندسازی انجام می‌دهند و خدمات بین‌المللی دارند.
 • برندینگ جغرافیایی (Geographical Branding): کسب و کارهایی که در کنار محصول، مکان جغرافیایی خود را نیز معرفی می‌کنند، مثل زعفران و پسته ایران که در سطح جهانی طرفدار دارد.
بیشتر بخوانید  طراحی لوگو عروسکی یا مسکات

دلیل اهمیت برندینگ چیست؟

در وهله اول توصیه می‌کنم خودتان به این سوال پاسخ دهید؛ زیرا دلایل اهمیت برندسازی برای هر فرد و هر سازمانی منحصر به فرد است. شاید چیزی که برای من ارزش یا هدف محسوب می‌شود، جزو بدیهیات شما باشد.

در وهله دوم من برای هدایت ذهن شما برای پاسخ به این سوال که دلیل اهمیت برندینگ چیست، به چند مورد عمده اشاره می‌کنم:

 • با برند سازی خودتان مشخص می‌کنید مخاطب چه ذهنیتی درباره برند شما داشته باشد.
 • برندها متمایز هستند و همیشه طرفداران خاص خودشان را دارند.
 • مخاطبان برندها را می‌شناسند و درباره آن‌ها صحبت می‌کنند، بنابراین افراد جدید هم ترغیب می‌شوند تا محصولات آن برند را امتحان کنند. پس می‌توانید مشتریان جدیدی به دست آورید.
 • برندها برای مشتریان ارزش دارند و تا زمانی که نام تجاری محبوبشان وجود داشته باشد،‌ ترجیح می‌دهند به سراغ رقبا نروند.
 • برند شما آرمان و ارزش‌های کسب و کارتان را به مشتریان نشان می‌دهد.
 • کارمندان رضایت بیشتری در همکاری با برندهای معتبر دارند.
 • برندها می‌توانند موقعیت بهتری برای شراکت و همکاری با دیگران داشته باشند و حتی جذب سرمایه‌گذار هم برایشان راحت‌تر است.

مهم‌ترین دلیل اهمیت برند سازی این است که به جای ذهن تحلیلگر،‌ با احساسات مخاطبان در ارتباط است. به عنوان مثال من بدون هیچ دلیل منطقی، برند بستنی میهن را دوست دارم. به همین دلیل هر وقت می‌خواهم بستنی بخرم، اول به دنبال برند میهن می‌گردم و اگر نبود، بستنی دیگری را انتخاب می‌کنم. این در حالی است که من می‌دانم طعم بستنی برندهای دیگر هم تفاوت چندانی با میهن ندارد.

مشاوره برندینگ در تبریز

امروزه، برندسازی و تبلیغات دیجیتال به عنوان یکی از نیاز های اساسی هر کسب و کار محسوب می‌ شوند و به بهبود پیشرفت آن کمک می‌ کنند. برند به معرفی خدمات و محصولات یک شرکت می‌ پردازد و توسط مشتریان تعریف می‌ شود. بنابراین، هر شرکتی باید با توجه به اهداف و مسیر خود، تبلیغات صحیحی را انجام داده و در راستای برندسازی پیش برود.

ایجاد برند نه تنها اعتبار شرکت را افزایش می‌ دهد، بلکه می‌ تواند در بازار با رقبای دیگر رقابت کند. مشاوره در زمینه برندسازی به کسب و کار ها کمک می‌ کند. تا با توجه به عوامل محیطی، مسیر مناسبی برای ایجاد و تبلیغ برند خود انتخاب کنند. عوامل محیطی مانند موقعیت جغرافیایی، جاذبه‌ های گردشگری و حتی آب و هوای هر شهر می‌ توانند بر تعریف برند و افزایش اعتبار آن تأثیر گذار باشند. به عنوان مثال، مشاوران برند سازی در تبریز باور دارند که این شهر، پتانسیل برند جهانی دارد و قابلیت دیده شدن در سطح بین‌ المللی را دارد. بنابراین، تاجران شهر تبریز با توجه به این عوامل، می‌ توانند در تبلیغات و برندسازی خود بهتر عمل کرده و موفقیت‌ های بیشتری را برای خود به دست آورند.

بیشتر بخوانید  اصول طراحی ست اداری

ضرورت برندسازی در تبریز

از گذشته تا به الان، شهر تبریز که در مسیر جاده ابریشم قرار داشت، به‌ عنوان قطب تجارت کشور ایران و شهری تجاری شناخته می‌ شود. برندینگ در تبریز برای شرکت­ ها امری ضروری می باشد. به این دلیل که تاجران و بازرگانان بسیاری در تبریز به تجارت و راه‌ اندازی کسب و کار مشغول می باشند و رقابت بالائی در میان آن ها هست. به همین جهت، شناخته شدن برند و گروه تجاری در بین بازرگانان تبریزی بسیار مهم است که به افزایش اعتبار و سود بیشتر آن ها می‌ ­انجامد.

در دنیای امروزی با گسترش تبلیغات و کسب و کار دیجیتالی، برندینگ نیازمند راه و مشاوره­ هایی اصولی می باشد که بتواند در بین رقبا دوام آورد. مشاوره بریندینگ در تبریز با توجه به پتانسیل­ های این شهر و هم‌ینطور نیاز های یک کسب و کار، استراتژی­ های منظمی را تدوین می‌ سازد تا افراد با صرف حداقل ترین هزینه، بتوانند در این شهر تجاری، به شهرت برسند.

برندینگ در تبریز

ظرفیت ­های برندینگ در تبریز

شهر تبریز، به عنوان یکی از شهر های بزرگ ایران، در صنایع مختلفی از جمله خودرو سازی، تولید قطعات خودرو، شکلات‌ سازی، علوم پزشکی و برج‌ سازی در سطح منطقه و کشور، بسیار مهم است. به همین دلیل، این شهر از نظر سرمایه‌ گذاری، امنیت بالایی دارد و ریسک کمتری نسبت به سایر شهر های بزرگ دارد.

با توجه به اهمیت موقعیت جغرافیایی و منطقه‌ ای شهر تبریز، همواره توجه حکومت و تجارت‌ کنندگان را به خود جلب کرده است و به عنوان مرکز تجارت منطقه شناخته می‌ شود. همچنین، غنای هنر و فرهنگ در این شهر، یکی از دلایل اصلی افزایش اهمیت تجارت در آن است.

مشاوره برندینگ در تبریز، با توجه به پتانسیل‌ های شهر از جمله مناطق گردشگری، روابط بازرگانی و جذب توریست‌ ها، انجام می‌ شود. همچنین، در این مشاوره‌ ها، به نقاط قوت و ضعف شهر نیز توجه می‌ شود که می‌ تواند به کسب و کار ها کمک کند.

خدمات مشاوره برندینگ در تبریز

مشاوره­ هایی که به منظور ایجاد برند و افزایش اعتبار آن در شهرهای بزرگ صورت می‌گیرد، معمولاً از اصول مشاوره برندسازی در مشهد پیروی می‌کنند. این شهر به عنوان قطب زیارتی و سیاحتی در ایران شناخته شده است و به صورت بین‌المللی نیز فعالیت می‌کند. خدمات مشاوره برندسازی در تبریز به صاحبان شرکت‌ها در روند پیش رفتن درست برند، شناخته شدن آن و جلب اعتماد مشتری کمک می‌کنند و از وقوع آسیب­‌های احتمالی به آن کسب و کار جلوگیری می‌کنند.

توجه به موانع و پتانسیل­‌های تبریز

این که قادر باشیم با توجه به نیاز های یک شهر، محصول یا خدمات خود را تبلیغ نمائیم. در پیشرفت کسب و کار مورد نظر بسیار موثر خواهد بود. به علاوه، توجه به پتانسیل­ های محیط و بهره ­مندی از آن ها، نه تنها خلاقیت در برندینگ را افزایش می‌ دهد. بلکه موجب بهتر دیده شدن آن می‌ گردد. از طرفی هم عواملی مانند مانع در هر شهری هست که از پیشرفت کسب و کار و شناخته شدن آن جلوگیری می سازد. مشاوره برندینگ در تبریز با توجه به شناسایی این ظرفیت­ ها و همینطور موانع موجود، پروسه برندسازی یک کسب و کار را برنامه­ ریزی می‌ کند تا برند با حداقل مشکل در مسیر خود پیش برود.

بیشتر بخوانید  فرآیند طراحی لوگو در کرج

بررسی کسب و کار و اهداف آن

یکی از مهم ترین مسائلی که هر طراح لوگو به آن توجه می‌ کند، بررسی روند کاری یک شرکت در حوزه تولید محصولات، رضایت مشتریان و تبلیغ و برندسازی است. هر یک از این موارد می‌ تواند به اعتبار یک برند اضافه کند یا به دیده نشدن آن کمک کند. به عنوان مثال، اگر کارکنان یک شرکت قادر به برقراری ارتباط مناسب با آن نباشند، نمی‌ توانند در تبلیغات یا شناخته شدن آن شرکت موثر باشند. زیرا معمولاً مشتریان اولیه هر کسب و کار را کارکنان تشکیل می‌ دهند. بنابراین، باید یک مفهوم از برند ایجاد شود که با فرهنگ، ساختار و روابط درونی بین کارکنان و مدیران هماهنگ باشد.

برندینگ در تبریز

آنالیز یا تحلیل رقبا و بازار

مشاوره برندینگ در تبریز باید به علاوه بر توجه به عوامل داخلی یک شرکت، به عوامل خارجی مانند رقبا و روند بازار هم تمرکز کند. در کل، قبل از ورود به بازار، باید عملکرد رقبای خود را بررسی کنید.

 • چه عواملی باعث پیشرفت آنها شده است؟
 • با چه موانعی روبرو شده‌ اند؟
 • عملکرد آن ها در مواجهه با چالش‌ های بازار چگونه بوده است؟

توجه به این مسائل باعث می‌ شود که برنامه‌ ریزی بهتر و عملکرد مناسب‌تری داشته باشید و با مشکلات کمتری روبه‌ رو شوید.

تاثیر مشاوره برندینگ در تجارت تبریز

برند به عنوان اصلی ترین دارایی یک سازمان محسوب می شود که به آن هویت می‌ بخشد. با برند می‌ توان مشتری ها را ترغیب به خرید نمود و باعث بهتر دیده شدن محصول ها یا خدمات شد. برندینگ در تبریز که به عنوان یک از بهترین شهر های تجاری منطقه شناخته می‌ شود، بسیار مهم است. به این دلیل که در این شهر روابط تجاری بالائی برقرار می‌ گردد و برند های گوناگونی در آن فعالیت می‌ کنند.

مشاوره برندینگ در تبریز با توجه به اصل های برندینگ، عوامل محیطی. پتانسیل ­ها و مانع های این شهر و کسب و کار انجام می‌ پذیرد که مسیر پیشرفت آن سازمان را آسان می‌ سازد. تبریزلوگو با ارائه خدمات مناسب نریندینگ در تبریز و استراتژی‌ های هوشمندانه به بهتر دیده شدن برند شما در شهر تبریز و همینطور سراسر کشور کمک می‌ کند. این مراحل مختلف می‌ تواند بستر رشد و بالا رفتن اعتبار برند شما را فراهم آورد.

افکار خود را به اشتراک گذارید