طراحی لوگو فست فود

طراحی لوگو فست فود

اصول طراحی لوگو فست فود

زمان دقیق این که چه زمانی فست فود ها به دنیای ما وارد شدند. ولی چیزی که همگی می‌ دانیم این است که قسمتی از زندگی هر یک از ما شده‌ اند. حتی در صورتی که در یک منطقه روستایی کوچک زندگی می‌ کنید مسلما برای یکبار نیز فست فود را میل نموده اید. بگذارید مقداری از کلمه فست فود ابهام زدایی نمائیم. فست فود از دو کلمه انگلیسی fast به معنای سریع و food به مفهوم غذا تشکیل شده است که معنای کلی این عبارت غذای سریع می باشد! این غذاهای سریع امروزه بسیار محبوب انواع گروه های سنی هستند که می توان در رستوران های مختلف میل نمود. از این رو رقابت بالائی میان فست فود کار ها هست تا بتوانند مشتری بیشتری داشته باشند. یکی از مواردی که می تواند موجب پیروزی در این رقابت شود، داشتن لوگو و طراحی لوگو فست فود مناسب می باشد.

غالبا این نوع غذا ها که سریعتر آماده می‌ شوند، قیمت مناسب تری دارند و هیچ موقع جایگزین یک وعده غذایی خانگی نمی‌ شوند. در کشور ایران بیشتر مواقع به پیتزا، ساندویچ و مواردی همچون سیب زمینی سرخ کرده، فست فود گفته می شود! ولی موضوع این مقاله از استودیو طراجی هنرمند ارتباطی با تاریخچه فست فود یا تشریح انواع غذا ها ندارد. از قضا می‌ خواهیم در حوزه طراحی لوگو فست فود صحبت کنیم.

این مقاله طراحی لوگو فست فود بیشتر برای طراحان لوگو و کسانی که صاحب فست فود یا هر کسب و کاری که قصد دارند. اهمیت طراحی لوگو را برای کسب و کار خود بدانند، مناسب خواهد بود. حتی بازار یاب های تازه کار هم می‌ دانند. که برند سازی(Branding) لازم است با طراحی لوگو آغاز شود و اینکه یک لوگوی خوب به چه نحوی هویت چیزی که دقیقا هستید را به مشتری ها نشان می‌ دهید!

طراحی لوگو فست فود کانی ویچ
طراحی لوگو فست فود کانی ویچ: جهت مشاهده این لوگو کلیک کنید.

اهمیت طراحی لوگو فست فود

یکی از دلایل مهم برای اهمیت طراحی لوگو آن است که باعث تمایز شما از رقبا می‌ شود. و با یک لوگوی زیبا و اصیل، نشان می‌ دهید که کسب و کار شما حرفه‌ ای و قابل اعتماد است. در این روز ها، شما باید همیشه به مشتریان حق بدهید. زیرا اگر این کار را نکنید، رقبا پیروز خواهند شد. مشتریان امروزه دسترسی آسانی به اطلاعات دارند و هر زمانی که حس کنند رقبا محصولات بهتری با قیمت مناسبتری ارائه می‌ دهند، او را انتخاب می‌ کنند.

بیشتر بخوانید  فرآیند طراحی لوگو در کردستان

در این زمینه هیچ استثنایی وجود ندارد و شما باید به طراحی لوگو جزئیات توجه کنید. اگر می‌ خواهید برتری را تجربه کنید، باید به طراحی لوگو جوانب فکر کنید. مهم‌ ترین بحث در اینجا نیست که کدام کسب و کار بیشتر سود آور است، بلکه بحث اصلی آن است که کدام کسب و کار بیشتر به مشتریان مفید است و نیاز های آن‌ ها را بیشتر برآورده می‌ کند. زیرا فقط چنین کسب و کار هایی می‌ توانند رشد کنند.

اهمیت کمتری در طراحی لوگو وجود دارد اگر مشتریی که به دنبال یک فست فود فروشی خوب است، لوگو ی شما را روی تابلوی فروشگاه ببیند و به شما مراجعه کند. لوگو مانند هویتی است که همیشه می‌ خواهید از آن نشان دهید و در صنعت غذا، همیشه مهم بوده است که چهره‌ ای قابل قبول از خود به مشتریان نشان دهید.

فواید طراحی لوگو

احترام به مشتری

یکی از فواید دیگر طراحی لوگو برای فست فود، این است که با نشان دادن احترام به خودتان، به مشتریان نشان می‌ دهید. که کسب و کار شما جدی است و به رعایت اصول کیفیت و بهداشت توجه می‌ کند. اگر حتی حوصله طراحی یک تصویر بصری از خودتان ندارید، احتمالاً کسب و کاری نیستید که به این اصول توجه کنید. و اگر فکر می‌ کنید مشتریان به این نکته توجه نمی‌ کنند، باید از خودتان بپرسید که وقتی به یک فست فود فروشی با لوگو ی عالی و جذاب مراجعه می‌ کنید، به چه چیزی فکر می‌ کنید؟

بدون شک، اولین فکر در ذهن هر کسی این است که این کسب و کار قابل اعتماد و معتبر است. این به خاطر این است که آن‌ ها به مشتریان احترام می‌گذارند و برای نشان دادن هویت بصری خود هزینه کرده‌اند و به سطحی بی‌اهمیت توجه نمی‌کنند. طراحی لوگو برای فست فود می‌تواند در هر جایی به عنوان نماینده‌ ی شما قرار گیرد.

طراحی لوگو روی بسته بندی فست فود کانی ویچ
طراحی لوگو فست فود کانی ویچ: جهت مشاهده این لوگو کلیک کنید.

برای معرفی خودتان، فقط به همین نیاز دارید. کافی است روی کارت ویزیت، تراکت، پوستر، بنر یا حتی روی یک اپلیکیشن لوگوی خودر را قرار دهید تا طراحی لوگو بدانند این موارد متعلق به برند شما هستند. حتی روی پلاستیک‌ هایی که برای حمل فست فود به خانه استفاده می‌ شود، می‌توانید طراحی لوگو فست فود مختص به خود را قرار دهید. اینطوری، پلاستیک حمل کالا شما هر جا که برود، به شما شهرت و محبوبیت می‌ آورد!

بیشتر بخوانید  طراحی هویت بصری موفق برای کسب و کار

جذب مشتری

وقتی یک لوگو استاندارد و زیبا دارید که کنجکاوی مردم را نسبت به شما و محصولات شما بیشتر می‌ کند، این به تنهایی می‌ تواند مشتریان را نیز به سمت شما جذب کند. زیرا هر فرد گرسنه را می‌ تواند با یک لوگوی خوب، به شما مشتاقانه هدایت کند. باید از رنگ‌ های اشتها برانگیز مانند قرمز و زرد استفاده کرد و تصویری انتخاب کرد که حس خوب خوردن یک غذای آماده را به مشتری منتقل کند. ما بر اساس احساسات عمل می‌ کنیم، زیرا حس خوبی درباره غذا داریم و آن را می‌ خوریم، نه بر اساس منطق.

به عنوان مثال، هیچگاه وقتی گرسنه می‌ شوید، به سراغ یک کتاب پزشکی نمی‌ روید تا ببینید کدام غذا ها و مواد ارزش بالایی برای سلامتی دارند. بلکه به لذتی که غذا قرار است به شما بدهد فکر می‌ کنید. بنابراین، باید به این نکته توجه کنید که طراحی لوگو برای فست فود می‌ تواند مردم را با حس خوبی که آن ها از خوردن یک غذای خوشمزه به دست می‌ آورند، جذب کند و این به معنی جلب مشتریان بیشتر است.

همچنین یک طراح لوگو حرفه ای، طراحی لوگو برای فست فود را طوری در می‌ آورد که کنجکاوی مردم را نسبت به شما بیشتر کند. به بیانی ساده تر، آن ها دوست داشته باشند که بدانند شما چه محصولاتی دارید و خدمات شما چگونه است. یا مثلا فست فود تازه ای که فقط شما از آن دارید چگونه طعمی دارد!!

رشد کسب و کار با طراحی لوگو فست فود

طراحی لوگو می‌ت واند به رشد کسب و کار شما کمک بزرگی کند. لوگو تأثیر قابل توجهی در برند سازی دارد. اگر شما قصد دارید یک شعبه جدید را افتتاح کنید، می‌ توانید به راحتی از لوگوی خود روی تابلوی شعبه جدید استفاده کنید. تا نشان دهید که این شعبه نیز مرتبط با کسب و کار شما است. این به معنی برندسازی است.

بیشتر بخوانید  طراحی لوگو در ایلام

اهمیت طراحی لوگو فست فود با این جمله قابل لمس تر خواهد بود: وقتی لوگو روی هر چیزی قرار می‌ گیرد و شما را در ذهن مخاطب نگه می‌ دارد، ارزش برند شما بیشتر و بیشتر می‌ شود. به طوری که طراحی لوگو علاقه‌ مند خواهند بود که به نمایندگی شما شعبه‌ های بیشتری تاسیس کنند. در ادامه با نکات دیگری در طراحی لوگو فست فود آشنا می شویم.

تصویر لوگو در طراحی لوگو فست فود

تصویر لوگو به خوبی نوع کسب و کار را نشان می‌ دهد یک ظرف یکبار مصرف مخصوص فست فود با مقداری سیب زمینی سرخ شده را نشان می‌ دهد که روی ظرف یکبار مصرف فست فود به خوبی یک زمان سنج را نشان می‌ دهد که نشان از سریع بودن آماده کردن غذای شماست و اینکه وقت شما در این کسب و کار با اهمیت است.

طراحی لوگو بسته بندی فست‌فود 2000
طراحی لوگو بسته بندی فست‌فود 2000: جهت مشاهده این پروژه کلیک کنید.

فونت لوگو

در ابتدا باید گفت در متن طراحی لوگو برای فست فود سعی کنید دو مورد را در نظر بگیرید:

  1. اسم کسب و کار
  2. شعار کسب و کار

در صورتی که هنوز شعاری ندارید، لازم است به شما یادآوری نمائیم که حتما یک شعار زیبا و مرتبط با کار خود ابداع کنید. به این دلیل که این جمله‌ ای کلیدی می باشد که قرار است ارزش ها و پیام کار شما را در یک جمله به مشتریان نمایش دهد.

سخن پایانی

به عنوان جمله طلائی در این مقاله طراحی لوگو فست فود از گروه استودیو طراحی هنرمند، لازم است گفت که طراحی لوگو برای فست فود را جدی بگیرید. از این رو نقش اساسی در برند سازی و بازاریابی در دنیای کنونی دارد. به هیچ عنوان خودتان را با این جمله که یک فست فود دغدغه های بزرگتری از طراحی لوگو دارد گمراه نکنید. ه این دلیل که برای رشد حتما به طراحی لوگو نیاز دارید. برای اینکه بتوانید لوگو مناسب فست فود و یا دیگر کسب و کار خود را داشته باشید با متخصصین تبریز لوگو تماس بگیرید تا مناسب ترین پاسخ ها را دریافت نمائید.

افکار خود را به اشتراک گذارید