طراحی لوگو حرف B

طراحی لوگو حرف B

طراحی لوگو حرف B

ممکن است شما به فکر تغییر لوگوی خود باشید و یا کسب و کاری دارید که تمایل دارید برای آن لوگویی طراحی کنید. اگر اسم انتخابی شما برای کسب و کارتان با حرف B آغاز می شود به سایت مناسبی برای طراحی لوگو سر زده اید. در این مقاله قصد داریم طراحی لوگو حرف B را مورد بررسی قرار دهیم. با سایت استودیو طراحی هنرمند تا انتهای مقاله همراه باشید.

حرف B در زبان‌ های مختلف

حرف B، دومین حرف و اولین حرف بی‌ صدا در تقریباً تمام الفبا های قدیمی و جدید است. در الفبای قدیمی مصری، این حرف شکلی زیبا داشت که شباهت زیادی به حرف B بزرگ در الفبای نوین داشت. که از یک مربع بر روی مربع دیگر تشکیل شده بود. شکل‌ های بعدی این حرف متشکل از دو مثلث بودند که با هم متصل شده بودند و یک سوی آن باز بود. این شکل تقریباً شبیه به یک حرف B بزرگ بود که در پشت خود دراز کشیده شده بود.

طراحی لوگو حرف Bدر الفبای فنیقی کهن، حرفی وجود دارد که به طور تقریبی شبیه به حرف B است، با این تفاوت که وارونه و به اندازه‌ ی یک حرف B کوچک است. حتی در الفبای سانسکریت، این حرف به صورت تصویری از حرف B است که به طور معکوس در آینه نمایان شده است. همینطور در الفبای ارمنی، حرفی وجود دارد که شبیه به حرف B است ولی به طور برعکس در پشت خود دراز کشیده شده است و از لحاظ قامت و توازن با حرف B موجود در الفبای مصری شباهت دارد. در الفبای یونانی، حرف B از دو مثلث تشکیل شده است که یکی بر رأس دیگری قرار دارد و هر دو بسته هستند.

بیشتر بخوانید  طراحی لوگوی امبلم

از آن پس، تغییر اساسی‌ ای در حرف B رخ نداده است. در الفبای فنیقی کهن (که در زمان مسیحیت در مصر استفاده می‌ شده است)، حرف B همچنان توازن دوگانه خود (یعنی دو مثلث یا دو نیم دایره) را که تقریباً نمایانگر این حرف در تمام الفبا های قدیمی است، حفظ کرده است. در الفبای اتروسکی، حالت‌ های مثلثی حرف B از بین رفته و به دو شکل نیم دایره تبدیل شده است. همانند حرف A. همچنین، این حرف B نیز به صورت آینه‌ ای دراز کشیده شده است. زیرا خط این الفبا از راست به چپ است.

طراحی لوگو با حرف B

شکل اصلی حرف B در الفبای لاتین تا به امروز حفظ شده است. در الفبای اونشیال، حرف B انحناهای دایره‌وار زیادی به خود می‌دهد. در الفبای سیریلی روسی، حرف B شبیه به حرف B در الفبای سانسکریت است و تنها تفاوت آن این است که حرف B روسی به نظر می‌رسد در آینه منعکس شده باشد.

طراحی لوگو حرف B

تنها در الفبای آنگلوساکسون، که هم شبیه به حرف B در الفبای لاتین باستان و هم به حرف B در الفبای ایتالیایی است، خطوط حرف B در الفبای لاتین حفظ شده‌اند (حرف B ایتالیایی در واقع شکل خمیده حرف B لاتین است). به عبارت دیگر، معادل‌های نورمان و آلمانی حالت و توازن خود را در حرف B حفظ می‌کنند، اما شکل خود را تغییر می‌دهند.

در الفبای ایرلندی، حرف B از حرف B کوچک لاتین الهام گرفته شده است، در حالی که در الفبای گوتیک میانه و لومباردی، حرف B به طور کامل از شکل معمول خود تغییر کرده است. حرف B کوچک در این دو الفبا با یک خط عمودی در کنار یک نیم دایره شکل گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید  اصول اولیه در طراحی بنر

افکار خود را به اشتراک گذارید