طراحی لوگو دو بعدی

طراحی لوگو دو بعدی

طراحی لوگو به چند بخش تقسیم می شود که یکی از آن ها طراحی لوگو دو بعدی است که برای تبلیغات و هویت بخشیدن به کسب و کارتان طراحی می شود . طراحی آن نسبت به سایر انواع لوگو ها آسان بوده و هزینه ی کمتری برای صاحبان کسب و کار دارد . که در این مطلب سعی داریم به تمام نکات کاربردی در مورد طراحی لوگو دو بعدی بپردازیم .

طراحی لوگو دو بعدی

لوگو بخش مهم و ضروری یک کسب و کار می باشد طراحی لوگو عبارت است از طراحی یک نشان که مجموعه یا کسب و کار شما را به بیننده معرفی می کند . در مورد طراحی لوگو دو بعدی بهتر است بدانید این نوع لوگو ساده می باشد و جزئیات بسیاری در طرح آن وجود ندارد . جهت آشنایی با این نوع لوگو اجازه دهید ابتدا توضیحاتی در مورد آن بدهیم . لوگو های دو بعدی ، لوگوهایی هستند که در طراحی دو بعدی برای آنها تعریف می شوند . همچنین این نشان ها ساده تر از لوگو های سه بعدی طراحی می شوند . در طراحی لوگو سه بعدی بایستی به بافت ، سایه ، ترکیب های رنگی و… دقت شود . ولی در طراحی لوگو های دو بعدی نیازی به رعایت این نکات نمی باشد. همچنین لوگو دو بعدی هزینه کمتری برای مشتری خواهد داشت . طراحی لوگو دو بعدی محصول شما را فقط با یک نگاه با تطبیق پذیری خود می شناسد . طراحی لوگوی دو بعدی حرفه ای جزء مهمی از هویت برند شما محسوب می شود . این ارزش ها ، چشم انداز شرکت شما را به شیوه ای مختصر و از لحاظ بصری جذاب نشان می دهد . یک لوگو با طراحی خوب می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا از رقبا متمایز شود و میان مخاطبان شما اعتماد ایجاد نماید . همینطور ثبات را در تمام پلتفرم‌ ها و رسانه‌ ها تضمین می‌ نماید و تصویر منسجمی از برند ایجاد می‌ نماید . در نهایت ، سرمایه گذاری در طراحی لوگوی دو بعدی حرفه ای میتواند به ایجاد کسب و کار شما به عنوان یک سبوس معتبر و قابل اعتماد کمک نماید .

بیشتر بخوانید  طراحی لوگو سالن آرایشی

مزیت لوگو

نیاز است بدانید که هر یک از این لوگو مزیت های گوناگونی دارند که شما بایستی با توجه به شرایط و حوزه کاری خود یک نوع لوگو را انتخاب کنید . همچنین در ادامه مطلب به مزایای لوگو دو بعدی اشاره خواهیم کرد مقرون به صرفه بودن یکی از اصلی ترین مزیت های لوگو های دو بعدی ، مقرون به صرفه بودن آن ها است . همانطور که گفتیم لوگوهای دو بعدی معمولا با کمترین هزینه طراحی می شوند . بنابراین اکثر افراد و کسب و کارها ، توانایی سفارش این نوع لوگو را دارند . طراحی سریع تر به دلیل اینکه اغلب طراحی لوگو دو بعدی از نمونه های سه بعدی ، ساده تر می باشد . در نیتجه این نوع لوگو در کمترین زمان طراحی و آماده شده و در اختیار مشتری قرار داده می شود . طراحی به صورت شخصی ، طراحی انواع لوگو دو بعدی با استفاده از برنامه های لوگو ساز امکان پذیر می باشد . بر خلاف لوگو سه بعدی که زمان بیشتری نیاز دارد و باید کاملا در حوزه طراحی نشان حزفه ای باشید تا بتوانید نتیجه بهتری کسب کنید .

طراحی لوگو سه بعدی
امروزه نشان سه بعدی یکی از موثرترین انواع لوگو ها می باشد از این رو طراحی لوگو سه بعدی موجب محبوبیت کسب و کارتان در بین سایر برند های مرتبط می شود .

تفاوت طراحی لوگو دو بعدی و سه بعدی چیست ؟

تا به این جای کار در مورد قابلیت ها و مزیت های هر یک از این لوگو ها به شما ارائه دادیم . در حال حاضر اگر به این موضوع فکر می کنید که کدام یک از این لوگو ها برای کسب و کار شما مناسب تر می باشد در حالت کلی هیچ محدودیتی در انتخاب لوگو وجود ندارد . شما بر اساس سلیقه و بودجه خود که به این کار اختصاص داده اید باید انتخاب نمایید . البته یک راهنمایی که شاید به کارتان بیاید این است که اگر کسب و کار شما کوچک باشد ما به شما استفاده از لوگو های دو بعدی را پیشنهاد می کنیم . در این صورت برای مجموعه های کوچک نیاز نیست که هزینه زیادی به عنوان طراحی آرم پرداخت کنید . البته طراحی یک لوگوی سه بعدی استاندارد برای کسب و کارهای کوچک نیز میتواند تاثیر گذار واقع شود . اهمیت لوگو در کسب و کار ، غیر قابل انگار می باشد . اگر قصد پیشرفت سریع در کسب و کار خود را دارید و یا بودجه ی بیشتری را می توانید اختصاص دهید از لوگو های سه بعدی بهتر است به کار ببرید . لوگو های سه بعدی هم می توانند به آسانی موجب پیشرفت کسب و کارهای کوچک یا بزرگ شوند . و اهمیت بسیاری برخوردار هستند .

بیشتر بخوانید  فرآیند طراحی لوگو در رشت

اهمیت طراحی لوگو دو بعدی

خیلی از کسب و کار ها برای تشکیل برند خود و شناخته شدن در دنیای تجارت نیاز به طراحی لوگو دارند . یکی از اصلی ترین کارهای پیش از سفارش طراحی لوگو ، انتخاب نام تجاری برای برند می باشد . رایج ترین لوگو از قدیم نام مجموعه بوده است به همین دلیل انتخاب نام تجاری از اهمیت بسیاری برخوردار بوده اما کم کم با ترکیب اشکال و استفاده از سایر المان ها هویت جدیدی به لوگو داده شد و لوگو ها تنوع زیادی پیدا کردند . در ابتدای طراحی لوگو ، از طراحی لوگو دو بعدی به دلیل مدرن بودن استقبال بسیاری شد و به مرور زمان با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت نرم افزار ها لوگو های سه بعدی ، لوگو مونگرام ، لوگو مینیمال و … به روی کار آمدند و مورد استقبال صاحبان کسب و کار قرار گرفتند و امروزه اگر قصد دارید هزینه بیشتری برای مجموعه خود صرف کنید می توانید از این نوع لوگو ها که ذکر شد سفارش دهید و برند خاص تری داشته باشید .

دو بعدی

یک لوگوی دو بعدی تنها از عرض و ارتفاع در طراحی خود استفاده می کند . آن ها اغلب شامل اشکال ساده مانند مثلث ، شش ضلعی و دایره هستند و ممکن است از نمایش دو بعدی یک فرم در فضای منفی برای به تصویر کشیدن ماهیت کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد . لوگو های دو بعدی برای کاربردهای مختلف برند سازی ساده ، مدرن و بسیار متنوع هستند . تفاوت اصلی میان لوگوی دو بعدی و سه بعدی این می باشد که دو بعدی فقط از عرض و ارتفاع به کار می برد . در صورتی که سه بعدی عمق بیشتری را در طراحی خود گنجانده است . لوگو های سه بعدی همچنین از سایه و زوایا برای ایجاد توهم از ابعاد استفاده می کنند . در صورتی که لوگو های دو بعدی مینیمال ، مدرن و به طور کلی مسطح می باشند . ما در این مطلب سعی کردیم قابلیت ها و مزایای لوگو دو بعدی را بیان نماییم . شما بایستی با توجه به شرایط شغلی ، میزان بودجه ، سلیقه و… یکی از انواع لوگو را برای کسب و کار خود انتخاب نمایید . اما حتما باید برای کسب و کار خود لوگو یا نشان داشته باشید که اهمیت مجموعه یا مغازه و… شما را بیشتر نمایان می کند .

بیشتر بخوانید  فرآیند طراحی لوگو در قزوین

افکار خود را به اشتراک گذارید