معیار های مهم در سوشیال مدیا

معیارهای مهم در سوشیال مدیا

جهت مشاوره تماس بگیرید

سوشیال مدیا چیست؟

معیارهای سوشیال مدیا: در عبارتی کوتاه سوشیال مدیا شبکه های اجتماعی معنی می شود. سوشیال مدیا ها ابزاری هستند برای بدست آوردن ترافیک و توجه مخاطبان به برند و کسب و کار شما.

یکی از راه کارهای بدست آوردن بازدیدکنندگان بیشتر یک برند استفاده از سوشیال مدیاهاست. استراتژی سوشیال مدیا ایجاد محتوای منحصر به فرد و سالم می باشد که به اشتراک گذاشته می شود. البته شایان ذکر است که اغلب محتوایی مفید است که یک خبر داغ از نظر مخاطبین باشد و بتواند به صورت ویروسی در کل شبکه اجتماعی بین کاربران رد و بدل شود(بدلیل جذابیت محتوا).

مطالبی که در سوشیال مدیاها به اشتراک گذاشته می شود هر مقدار که لایک و بازدیدکننده ی بیشتری داشته باشند باعث نمایش پر رنگ تر برند شما شده و آن را در نظر بازدیدکنندگان دیگر دارای ارزش بیشتری خواهند کرد.

بازاریابی رسانه های اجتماعی ( Social Media Marketing )

بازاریابی از نوع دیجیتال که امروزه از مهم ترین نوع بازاریابی در دنیا شناخته شده است شامل قسمت های مختلفی می باشد. دیجیتال مارکتینگ بسیار گسترده می باشد و نمی توان دانش یک متخصص دیجیتال مارکتینگ را سطحی دید. این نوع بازاریابی شامل شاخه های مختلف از جمله سوشال مدیا است. بازاریاب برای اینکه از طریق وبسایت بتواند به فروش محصول برسد باید در شبکه های اجتماعی مخاطبان را تشویق به حضور در وبسایت کند. موتورهای جستجو کاملا رفتارهای کسانی که از طریق شبکه های اجتماعی وارد وبسایت شما می شوند را بررسی می کنند. این عامل با ایجاد جذابیت در نوع تبلیغی که برای حضور در وبسایت گذاشته می شود بستگی دارد.

بیشتر بخوانید  ویژگی های لوگوی خوب

 

social media

شبکه های اجتماعی

این نوع شبکه ها در گذشته با کامپیوترهای شخصی (  Personal Computer) قادر به استفاده بود که مهمترین آن ها یاهو مسنجر و یاهو 360 بود. در ایران هم وبسایت کلوب cloob.com که همگی با کامپیوتر از آن استفاده می کردیم از محبوب ترین شبکه های اجتماعی می باشند. امروزه اغلب این شبکه ها با اپلیکیشن های موبایل قابل استفاده می باشد. همچنین شبکه های اجتماعی زیادی در دنیا وجود دارند که با موضوع مختلف و کاربردهای متفاوت در آن فعالیت های بسیار انجام می شود. قطعا حضور کاربران در این شبکه های اهمیت ویژه ای برای بازاریابان دارد.

برندسازی

برندسازی صحیح و اصولی به‌ همراه اجرای مناسب، باعث افزایش اعتماد به برند سازمان یا شرکت و جزو مهم ترین معیارهای سوشیال مدیا می‌ باشد برای برندسازی ابتدا باید با حضور در طراحی لوگو شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به سلایق مخاطبان، به ساده‌ترین شکل، سازمان و محصول را معرفی کرد. این شیوه جهت جلب اعتماد بسیار موثر است. همچنین انتشار مداوم گزارش از فعالیت‌ها به همراه انتشار تصاویر واقعی محصولات، اعتماد کاربران را افزایش می‌دهد آنها را به سایت خرید منتقل می‌کند.

معیارهای سوشیال مدیا در موفق بودن برای تعامل با کاربران

۱.تعداد لایک پست ها

در شبکه های اجتماعی هرچقدر تعداد لایک پست های گذاشته شده بیشتر باشد امکان دیده شدن پست ها هم افزایش می یابد.

زمانی که برای پست خود هشتگ انتخاب می کنید اگر آن پست با همان هشتگ تعداد لایک زیادی دشته باشد آن پست شما به ۹ پست برتر آن هشتگ رسیده و امکان دیده شدن آن به میزان زیادی افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید  آرکتایپ برند یا شخصیت برند چیست؟

این الگوریتم در اینستاگرام بسیار مشهود است.

۲.تعداد به اشتراک گذاشتن پست ها

هر مقدار که تعداد به اشتراک گذاشتن پست شما در شبکه های اجتماعی بیشتر باشد موجب افزایش بازدید شده و محتوای شما توسط کاربر بیشتر دیده می شود.

باید بدانید که اشتراک گذاری پست ها نسبت به تعداد لایک ها ارزش بیشتری دارد، به دلیل آنکه امروزه لایک کردن به امری ناخودآگاه تبدیل شده اما اشتراک گذاشتن پست شما توسط شخص دیگر نشان دهنده ی توجه افراد به محتوای شما و توصیه آن به دیگران می باشد.

 

سوشیال مدیا

۳.تعداد نمایش پست

برای آنکه محتوای شما شانس بیشتر دیده شدن داشته باشد تعداد نمایش پست (impression) دارای اهمیت می باشد و تعداد نمایش پست نشان دهنده آن است که چه تعداد کاربر (توسط لایک وکامنت) فالوورهای شما محتوا را دیده اند.

۴.تعداد کامنت پست ها

هرجه تعداد نظرات فالوورها و کامنت ها بیشتر باشد نشان دهنده ی جذابیت محتوا برای مخاطبان و همچنین کیفیت جملات شما در کپشن پست ها می باشد و معیاری مناسب برای ارزیابی از طریق سوشیال مدیا می باشد.

۵.تعداد بازدید از پروفایل

شبکه های اجتماعی مانند لینکدین امکان مشاهده تعداد بازدید از پروفایل را دارا می باشد. گرچه تعداد بازدید از پروفایل برند شما نسبت به بقیه ی شاخص ها دارای اهمیت زیادی نباشد اما میزان علاقه ی افراد به بازدید از صفحه ی شما را نشان می دهد.

۶.یاداوری برند

باید بدانید که اندازه گیری یادآوری برند(Brand mention) یکی از درست ترین معیارهای سوشیال مدیا است، چرا که برای بهره مند شدن از ابزارهای تحلیلی در شبکه های اجتماعی نیازمند هزینه می باشد و مناسب زبان فارسی نیستند. اما با استفاده از این ابزارها اطلاعات خوبی از اینکه مخاطبان چه حسی و چه نظری در مورد برند شما در شبکه های اجتماعی دارند را بیان می کند.

بیشتر بخوانید  فرایند طراحی لوگو در اردبیل

افکار خود را به اشتراک گذارید