طراحی لوگو حرفه ای

چگونه به یک طراح لوگو حرفه‌ ای تبدیل شویم؟

فرایند طراحی لوگو

طراحی لوگو حرفه ای یکی از جالب‌ترین بخش‌ های صنعت طراحی گرافیک بشمار می آید. فکر ایجاد لوگویی که میلیون‌ ها نفر بتوانند آن را ببینند، برای بسیاری وسوسه انگیز است و تعجبی ندارد که علاقه به این زمینه در عصر حاضر از همیشه بیشتر شده است.

پشت طراحی لوگو حرفه ای یک روانشناسی پنهان است که به لوگوی شما اجازه می‌ دهد ارتباط درستی با مصرف‌ کنندگان برقرار کنید. در واقع لوگو دست روی احساسات مشتریان و مصرف‌ کنندگان محصول شما می‌ گذارد و باعث می‌ شود که اگر قصد خرید یا استفاده از خدمات شما را دارند  اولین برندی که به ذهن شان می رسد ، برند شما باشد.میتوان گفت لوگو قرار نیست چیزی را به مخاطب نشان دهد. بلکه قرار است شما را برای مشتری متمایز و به یاد ماندنی کند.

فراموش نکنید تنها لوگویی که به خوبی در مورد طراحی‌ اش فکر شده باشد می‌ تواند به شکلی هدفمند در رشد کسب‌ و‌ کار شما مؤثر واقع شود. و این امر یعنی طراحی لوگو موثر بر عهده طراح است.

 

چگونه یک طراح حرفه ای شویم

مهارت هایی که شما را به طراحی حرفه ای تبدیل می کند

مهارت ارتباطی

یکی از مهم ترین مهارت های طراحی لوگو حرفه ای ، مهارت های ارتباطی آنان است . خصوصیات برتر فردی طراحان لوگو ایده هایی که از طریق تصاویر و متن به تصویر کشیده می شوند ، که این هویت برندها را بوجود می آورند. بنابراین ، مهارت های برتر  فردی و ارتباطی یک طراح لوگو برای دستیابی به موفقیت بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید  فرایند طراحی لوگو در اردبیل

برای طراحی یک لوگو ایده آل باید ابتدا هویت یک برند را به طور کامل درک کنید. و برای این منظور شما باید سطح مهارت های ارتباطی خود را ارتقا دهید.  ارتباطات یکی از جنبه های اصلی طراحی در طیف وسیعی از روش ها است.

طراحان لوگو وظیفه دارند با توجه به اطلاعاتی از شرکت ها ، مشتریان ، کارفرمایان ، همکاران  ایده های منحصر به فردی ارائه دهند. زیرا نیاز به این دارند که شخصاً یا از طریق رسانه های مختلف مانند تلفن ، پیام ، ایمیل یا حتی چت ویدیویی با مشتری خود ارتباط برقرار کنند. طراحان لوگو باید بتوانند نیازهای مشتری یا زمینه های مشکل خود را درک کنند و بتوانند راه حل های مناسب را ارائه دهند.برخی مهارت های طراحان حرفه ای عبارت است از:

 1. خلاقیت و اعتماد به نفس.
 2. مشاوره ، خدمات به مشتری و ایجاد رابطه
 3. تفسیر طرحهای هنری برای عموم مردم و درک ایده های هنری مشتریان.
 4. مهارت های فردی ، گوش دادن فعال و دریافت انتقاد سازنده درباره طرح های هنری.
 5. مهارت های فروش و بازاریابی ارتباط و همکاری
 6. نوشتن و ویرایش مهارت های ارتباطی.

آشنا بودن با فناوری

در حال حاضر با داشتن دنیای دیجیتالی شده  و داشتن  طراحی لوگو چیز بصورت آنلاین ، فناوری نقش اصلی دیگری در طراحی لوگو دارد. طراحان لوگو ملزم به برقراری هویت تجاری با جهان هستند و ارتباطات هر روزه با جهان نیاز به درک صحیح از فناوری و جنبه های مختلف آن را دارد.

برای اینکه یک طراح لوگوی موفق باشید ، باید بتوانید بر مهارت های خاصی که شامل فناوری است تسلط داشته باشید.اما تسهیل روند طراحی از طریق این نرم افزار، تنها در صورت تسلط بر کاربرد آنها اتفاق می افتد. و این ممکن است در ابتدا سخت به نظر برسد . اما به محض اینکه مهارت های نرم افزاری و فناوری لازم  را بدست آورید و از آنها به طور موثر استفاده کنید هیچ چیز نمی تواند مانع شما شود تا طراحی لوگو خود را به یک حرفه موفق تبدیل کنید.

بیشتر بخوانید  طراحی لوگو تجاری در همدان

داشتن خلاقیت

چشم هنر و تفکر خلاق  یک مهارت اصلی است که برای داشتن  یک طراح موفق لازم است برای برقراری ارتباط با هویت برند از طریق یک نماد کوچک ، طراحان متفکرانی خلاق با ایده های خاص و عجیب و غریب نیاز دارند.

طراحان لوگو اغلب نیاز دارند که مفاهیم و ایده ها را از طریق تصاویر یا متن خلاقانه بیان کنند و سپس راه حل های مناسب برای رفع نیازهای مشتری از طریق ابزارهای خلاقانه تولید کنند. این نوع کارها به مهارت های برتر هنری و حل مسئله نیاز دارند.

اغلب طراحان تازه‌ کار تمایل دارند کپی غیرمستقیم انجام دهند. یعنی وقتی طراحی برای برند به آن‌ ها محول می‌ شود به صورت ناخودآگاه سعی می‌ کنند .چیزی نزدیک به رقبای دسته اول یا حتی لوگوهای خوب غیرمرتبط طراحی کنند. ممکن است دست به طراحی بزنید و با اشتیاق کار کنید و در نهایت متوجه شوید که چیزی شبیه به لوگویی که آن را تحسین می‌ کرده‌اید تحویل داده اید. و این اصلا خوب نیست.

برای این که بتوانید جلوی این روند ناخودآگاه را بگیرید توصیه می‌کنیم در ابتدای کار لوگوهای مطرح صنعتی که برند شما در آن فعال است را در نظر بگیرید. سپس لیستی از کلیشه‌های رایج تهیه کنید. مثلا اگر برای کافی شاپ طراحی می‌کنید لیست شما می‌تواند شامل سه آیتم اصلی کلیشه‌ای باشد: رنگ قهوه‌ای، لوگوی پیکرمانند استارباکس و بخاری که از فنجان در می‌آید! لیست ممنوعه را تهیه کنید و هرچه درآن بود را انجام ندهید.برخی از این مهارت ها شامل:

 1. توجه خاص به جزئیات.
 2. متعادل سازی هنر با عملکرد و جذابیت عملی مخاطبان.
 3. ایده های ادراک و بازنمایی بصری.
 4. ترسیم ، نقشه برداری ذهن و ایده پردازی.
بیشتر بخوانید  هویت سازمانی چیست؟

 

طراح لوگو حرفه ای

مدیریت زمان

مدیریت زمان یکی از ضروری ترین مهارت های طراحان لوگو است که باید آن را دارا باشند . اکثر طراحان لوگو همزمان چندین پروژه دارند و باید بتوانند همزمان با آنها ایده های منحصر به فرد و نتایج ایده آل داشته باشند. این بسیار سخت است اما اگر دقت و مسئولیت همراه با مهارت و خلاقیت برای شما مهم است ، سخت به نظر نمی رسد .

در حقیقت این  مسئولیت مشترک یک طراح لوگو است،یک طراح لوگو که آرزوی موفقیت دارد باید دارای ویژگی های مدیریت زمان قوی باشد. جدا از توازن بین زمان ، طراحان لوگو باید بتوانند در مدت زمان طولانی چند وظیفه را انجام دهند و الزامات و جدول زمانی مشخص را رعایت کنند.برخی از مهارت های مدیرت زمان عبارتند از:

 1. تفکر انتقادی اما با  قاطعیت .
 2. ایجاد استراتژی و مدیریت زمان طراحی .
 3. چند وظیفه ای ، اولویت بندی و مهارت های سازمانی .
 4. حل مسئله و انعطاف پذیری .

افکار خود را به اشتراک گذارید