طراحی لوگو حرف f

طراحی لوگو حرف f

طراحی لوگو حرف f

امروزه بسیاری از شرکت های شناخته شده و معروف در سر تا سر جهان، از حروف لاتین مثل حرف a و حرف m برای طراحی لوگوی خود استفاده می کنند. این حروف در صورتی که به صورت و شکل صحیح به کار بروند، جذابیت زیادی در لوگوی شما به وجود می آورند. یکی از این حروف جذاب، حرف F می باشد. طراحی لوگو حرف f را می توانید در لوگو شرکت های مطرحی ببینید که در این مقاله از سایت تبریزلوگو به شناخت آن ها نیز می پردازیم. با ما تا انتهای مقاله طراحی لوگو حرف f همراه باشید.

چگونه طراحی لوگو حرف f را می توان انجام داد؟

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، طراحـــی لوگو حرف F در برند های مشهوری مانند شرکت های فراری و فورد به کار رفته است. با بررسی و مشاهده لوگوی این برند های معروف می توانید به ایده های جذاب و خلاقی در طراحـــی لوگو حرف f خود دست پیدا کنید. در این مقاله برخی از نمونه های معروف و مشهور طراحـــی لوگو حرف F را به شما معرفی می کنیم. اما قبل از آن بررسی می کنیم که چگونه می توان با حرف f لوگو طراحی کرد. در طراحی لوگو حرف F می توانید به روش های زیر عمل کنید:

طراحی لوگو حرف F با استفاده از نرم افزار ها

در این روش برای طراحـــی لوگو حرف f، می توانید از نرم افزار های گرافیکی برای طراحی لوگو ی خود استفاده نمائید. در این روش، حرف F را طراحی کرده و پس از آن، قادر هستید با استفاده از گزینه های موجود در نرم افزار، آن را ویرایش کنید. طراحان معمولا از رزولوشن و ابعاد نا محدود و همچنین فرمت EPS در طراحی لوگو حرف f استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید  طراحی لوگو تجاری

طراحی لوگو حرف f به صورت مکعبی ایزومتریک

در این روش از طراحـــی لوگو حرف f، با استفاده از طرح لایه باز، می توانید لوگوی حرف F خود را به صورت مکعب ایزومتریک طراحی کنید. این طرح لوگوی f از قابلیت تصویر برداری و بزرگ نمایی نا محدودی برخوردار است و می توانید از آن برای ساخت طرح هایی با رزولوشن بالا استفاده کنید.

طراحی لوگوی حرف F در برند فراری

لوگوی شرکت فراری یک لوگوی جذابی می باشد که تصویر آن یک اسب سیاه و کلمه Ferrari با پس زمینه ای زرد می باشد. در قسمت بالایی لوگو مورد بحث ما، رنگ های کشور ایتالیا وجود دارد. اسبی که در طرح این لوگو مورد استفاده قرار گرفته است، به اسب چموش معروف می باشد. این لوگو به وسیله فردی به نام انزو فراری در سال ۱۹۴۰ به طراحی رسید.

فونت به کار رفته در طراحی لوگو حرف F در لوگوی فراری

نوع فونت به کار رفته در لوگوی فراری «Ferro Rosso» است. این فونت به وسیله شخصی به نام FontMesa طراحی شد. این فونت مورد استفاده قرار گرفته، قابلیت دانلود دارد و می توانید از آن در پروژه های تجاری خود استفاده نمائید.

طراحی لوگوی حرف F در برند فورد (Ford)

لوگوی شرکت فورد (Ford) از هنگام تأسیس شرکت تا به امروز تغییرات چندانی به خود ندیده است. طرح این لوگو به شکل سیاه و سفید می باشد و شامل نام و نام خانوداگی کامل شرکت می باشد. طرح لوگوی فورد در سال ۱۹۱۲ به شکل یک بیضی ساده و کلمه فورد در آن بود. تا زمان این که در سال ۱۹۲۸ رنگ آن لوگو، به رنگ آبی تغییر پیدا کرد. با توجه به این که طرح بیضی لوگوی فورد، هر ساله تغییراتی داشته است، ولی تا به امروز، شکل و طرح لوگو فورد به همان صورت اولیه باقی مانده است.

بیشتر بخوانید  فرآیند طراحی لوگو در تهران

نماد لوگوی فورد (Ford))

همان طور که در بخش قبل از مقاله طراحی لوگو حـــرف f گفته شد، لوگوی فورد با گذشت زمان تغییرات بسیار اندکی را شاهد بوده است. این تغییرات در سالهای ۱۹۱۲- ۱۹۲۷ صورت پذیرفت. در اوابط دهه سال ۱۹۵۰ لوگوی شرکت فورد اصلاح و باز طراحی گشت و در طرح تازه این لوگو آن به جای شکل بیضی از نماد و شکل الماس استفاده کردند.

رنگ به کار رفته در طراحی لوگو ی حرف F در برند فورد

رنگ لوگوی شرکت فورد در سال ۱۹۱۲ دارای دو رنگ نارنجی و آبی میبود. طراحی لوگو f در برند فورت با رنگ نقره ای و با پس زمینه آبی، زیبای و جذابیت آن را چند برابر ساخت. این طرح ، همچنین بیانگر نشان اشرافیت ، خویشتن داری و شهرت و محبوبیت آن است.

طراحی لوگوی حرف F برای برند فوجیتسو (Fujitso)

طرح لوگوی شرکت فوجیستو (Fujitso) به صورت نقطه ای بر روی حروف J و I به چشم می خورد. این دو حرف به گونه ای شعار قدیمی این شرکت که مفهوم امکانات بی نهایت هستند را هم بیان می دارد.

رنگ لوگوی فوجیتسو (Fujitso)

در طراحی لوگوی فوجیتسو از پالت های رنگی قرمز و سفید استفاده شده است. این رنگ ها سمبلی از جشن های ژاپن و پرچم قرمز و سفید این کشور هستند. سایه روشن استفاده شده در لوگو فوجیتسو نشان دهنده اشتیاق و شور این شرکت به منظور پیشرفت در حوزه کسب و کار خود می باشد.

فونت به کار رفته در طراحی حرف F و سایر حروف لوگوی فوجیتسو (Fujitso)

فونت به کار رفته در این لوگو شبیه به دست نوشته است. استفاده از فونت ترکیبی سبب جذابیت آن شده است. به عنوان مثال ، در نوشتن حرف U از یک فونت و در نوشتن بقیه حروف از فونت دیگری استفاده شده است.

بیشتر بخوانید  طراحی لوگو در همدان

طراحی لوگو ی حرف F در لوگوی فیلا (Filla)

شرکت فیلا، یک شرکت ایتالیایی می باشد که در سال ۱۹۱۱ در شهر فیلا در کشور ایتالیا تاسیس شد. در لوگوی فیلا حرف F در داخل یک باکس به رنگ آبی تیره که با رنگ سفید پر شده است، دیده می شود. باکس این لوگو به دو بخش مختلف تقسیم شده است. یک قسمت آن لوگو دارای نوار افقی قرمزی در قسمت بالای آن است و قسمت پایینی آن نیمه دیگر حرف F دیده می شود که شبیه به حرف «L» است و ۹۰ درجه به سمت راست چرخیده است.

افکار خود را به اشتراک گذارید