طراحي لوگو حرف m

طراحي لوگو حرف m

طراحي لوگو حرف m، یک لوگو پرکاربرد و دوست‌ داشتنی

در این مقاله از استودیو طراحی هنرمند می‌ خواهیم طراحي لوگو حرف m را بررسی کنیم. اما قبل از آن بهتر است کمی پایه تر موضوع را شروع کنیم. اغلب طراحی لوگو را ما در انواع برند ها و کسب‌ و کار ها مشاهده نموده ایم و معنی لوگو بیشتر با مفهوم برند همسو بوده است. تفاوت دنیای امروز با گذشته در این است که  امروز هر انسانی و هر کسی دوست دارد به‌ نوعی موجودیت خود را ثابت کند و این موجودیت را از روش‌ های مختلف ابراز کند. یکی از این روش ها طراحی لوگو شخصی است. این مقاله برای عزیزانی که می خواهند طراحی لوگو شخصی انجام بدهند و اسمشان با m آغاز می شود، مفید می باشد.

طراحی لوگو شخصی

زمانی که به هدف اصلی استفاده از لوگو که بیان کردن نام و موجودیت برند می باشد نگاهی می‌ اندازیم متوجه می‌ شویم که هر شخصی می‌ تواند از لوگویی منحصر برای خود به‌ عنوان سمبل و خلاصه کننده خود استفاده نماید. گسترش موضوعی مانند فضای مجازی و اینترنت سبب گشته که درخواست این‌ گونه شاخص‌ ها افزایش یابد. از این‌ رو چیز هایی مانند تتو زدن و .. در حال رشد می باشد. ما در این مقاله به دنبال قصد نداریم که این موضوع را از دید روانشناسی مورد بررسی قرار دهیم. این فرایند چه خوب و چه بد امروزه در جامعه وجود دارد و به‌ گونه ای باید با آن کنار آمد و آن را قبول کرد. از این‌ جهت به‌ جای مقابله آن توصیه می شود که با آن همسو شد و از این جریان ایجاد شده استفاده کرد تا در صورتی که کسب‌ و کاری داریم در این راستا پیشرفت کنیم.

پیشنهاد ارائه شده در تبریزلوگو این است که در این برهه از زمان انواع لوگو های نوشتاری است که می‌ توانید به شکل  گردنبند، دست بند، کارت ویزیت و عکس و … استفاده کنید. از آن‌ جایی که نام و نام خانوادگی هر فردی نمادی شاخص و منحصر به‌ فرد آن شخص هست، می‌ توان از این نام و نام خانوادگی به منظور شاخص سازی برای فرد استفاده نمود.

طراحی لوگو و لوگو تایپ عابدی
طراحی لوگو و لوگو تایپ عابدی: جهت مشاهده این پروژه کلیک کنید.

از سویی دیگر، بیشتر نام و نام خانوادگی‌ هایی که در اطراف ما وجود دارد، با حرف m ۀغاز می‌ شود. این موضوع در میان برند ها نیز تقریباً رواج دارد. از این‌ رو در این مقاله می خواهیم طراحي لوگو حرف m را مورد بررسی قرار دهیم و آن را از جنبه های مختلف ببینیم. توجه داشته باشید که طراحي لوگو حرف m تنها منحصر به افراد نمی باشد و برند ها نیز از این طراحي لوگو حرف m استفاده می‌ کنند.

اثرات مثبت طراحي لوگو حرف m

همان‌ طور که در بخش های قبل گفته شد، امروزه هر فردی به دلایلی دوست دارد نوعی شاخصه یا نمادی برای خود داشته باشد. برخی افراد این شاخصه را در مدارک تحصیلی، برخی در تعداد کتاب‌ هایی که خوانده‌ است، برخی در هنر هایی که می‌ دانند و برخی در طرح‌ ها و نقوشی که روی بدن خود می زند، استفاده می‌ کنند. استفاده از یک حرف خاص به عنوان نماد و لوگو می‌ تواند در کنار اینکه کم هزینه می باشد، زیبا و دوست‌ داشتنی نیز باشد. از این رو موضوع طراحی لوگو حرف “m” و یا حروف دیگر به صورت قابل قبول مورد توجه قرار می‌ گیرد.

بیشتر بخوانید  طراحی لوگو تجاری در همدان

یک نکته مثبت دیگر در طراحی لوگو حرف  m این است که شما می‌ توانید از آن به عنوان یک برند برای خود استفاده کنید. به این معنی که در کار های شخصی، حرفه‌ ای و کسب و کار خود و در سایر موارد می‌ توانید از آن استفاده کنید. برخلاف سایر روش‌ ها، طراحی لوگو حرف “m” می‌ تواند به عنوان دستبند، گردنبند، یک امضا یا حتی یک عکس استفاده شود. شما می‌ توانید همیشه و در هر جایی که حضور دارید از این طرح به عنوان یک ردپا استفاده کنید.

در فیلم‌ ها و همچنین انیمیشن ها اغلب این مورد به چشم می خورد که یک قهرمان یا ضد قهرمان از لوگو‌ی مشخص جهت معرفی خود استفاده می‌ نماید. این لوگو در هر کجای فیلم و کارتون که باشد نشان دهنده حضور آن شخص می باشد. این اثر در زندگی واقعی و با استفاده از طراحي لوگو حرف m یا هر حرف دیگر می‌ توان انجام دهد. از این‌ رو، طراحي لوگو حرف m یا سایر حروف دیگر به‌ نوعی عینیت بخشیدن به شخصیت حقیقی انسان به حساب می رود  و می‌ توان از آن استفاده‌ های متنوعی نمود.

میزان دشواری طراحي لوگو حرف m

شاید به نظر بیاید طراحی لوگو با حرف “m” یا حروف دیگر ساده باشد و با تغییر رنگ، شکل و اندازه و …، می‌ توان طراحی زیبا‌‌یی برای لوگوی حرف “m” ایجاد کرد. این نظر درست است، اما همزمان نیز غلط هم هست. حرف “m” در زبان انگلیسی به عنوان یک حرف بسیار ساده شناخته می‌ شود که می‌ توان از آن در طراحی‌ های مختلف استفاده کرد. طراحی ساده این حرف همراه با یک رنگ مشخص می‌ تواند کاملاً کارآمد باشد. اما شما می‌ خواهید یک چیزی داشته باشید که برای همیشه از آن استفاده کنید و خسته نشوید. البته باید به نظر شخصی خودتان در طراحی لوگوی “m” و دیگر موارد زندگی اهمیت دهید. باید به اندازه کافی راحت با نوع طراحی خود شما باشید و این طراحی می‌ تواند به‌ نوعی نمایانگر شخصیت شما باشد. وقتی به این جنبه از طراحی نگاه می‌ کنیم، متوجه می‌ شویم که طراحی یک حرف ساده نیز می‌ تواند به چه اندازه سخت باشد.

بیشتر بخوانید  طراحی لوگو با گوشی

به‌ عنوان نمونه، اگر خط وسط حرف “m” را در طراحی لوگو کمی بزرگ تر کشیده و دو گوشه راست و چپ این حرف را مانند گوش‌های انسان طراحی کنید، به‌نوعی حرف اول “monster” یا “هیولا” را طراحی کرده‌اید. این می‌تواند یک نوع یادآوری از علایق شما باشد. حال اگر کمی رنگ سبز لجنی به این طراحی اضافه کنید، می‌توانید از آن به‌عنوان یک لوگوی آماده، جذاب و البته ذات‌بخش استفاده کنید.

نمونه لوگو monster
نمونه لوگو monster

نکته مهم دیگر در طراحی لوگوی “m” این است که شما نیازی به استفاده تنها از حرف “m” ندارید. می‌ توانید از یک نام خاص و منحصر به فرد استفاده کنید و حرف “m” را به‌ طور خاص‌ تری طراحی کنید. در طراحی لوگوی “m” در اینجا باید به محل قرار گیری این حرف و نسبت آن با سایر حروف دقت کنید. مسلماً حرف “m” اگر در ابتدای کلمه قرار گیرد، طراحی ساده‌ تری خواهد داشت تا زمانی که بخواهید “m” را در وسط یا انتهای کلمه تغییر دهید. این نشان می‌ دهد که طراحی لوگوی “m” اگر چه ساده است، اما به یک طراح حرفه‌ ای نیاز دارد. به‌ ویژه وقتی که رنگ وارد بازی می‌ شود، کار را سخت‌ تر می‌کند. باید با ترکیب رنگ‌ های مختلف آشنا باشید و به‌ نوعی روانشناسی رنگ را بشناسید. اینجاست که سختی کار در طراحی لوگوی “m” مشخص می‌ شود.

طراحي لوگو حرف m برای یک برند تجاری

تا به اینجا، تمرکز ما بیشتر بر طراحی یک لوگو با حرف “m” برای استفاده شخصی یک فرد برای پروفایل و … بود. اما همانطور که ذکر کردیم، طراحی چنین لوگویی محدود به استفاده شخصی نیست و برند های تجاری مختلف هم می توانند از این طراحی استفاده کنند. به عنوان مثال، لوگوی “m” در ابتدای برند معروف Monster به خوبی قابل مشاهده است. این طراحی به گونه ای انجام شده است که حرف “m” شبیه به پنجه های یک هیولا باشد و هر کسی با دیدن این حرف به سرعت به واژه و مفهوم هیولا فکر می کند.

بنابراین، طراحی لوگو حرف M می‌ تواند بسیار مهم و اساسی و تأثیرگذار باشد. برند های معروفی مانند برند های خودرو سازی از این لوگو های حروف M برای نشان دادن نام برند خود استفاده می‌ کنند. یک نکته بسیار مهم در طراحی لوگو حرف M برای برند های تجاری این است که اگر این حرف به‌خوبی طراحی شود و جذابیت مناسبی برای کاربر داشته باشد، کاربران می‌ توانند از این حرف به‌ عنوان نماد شخصی خود استفاده کنند. این به معنای تبلیغ بیشتر و البته رایگان توسط کاربران و مشتریان شما است. همچنین، با توجه به اینکه حرف M بیشترین کاربرد به‌ عنوان نام خانوادگی و نام فرد را دارد، می‌ توان امیدوار بود که تعداد بیشتری از افراد از این نوع طراحی یا چیزی شبیه به آن برای طراحی لوگو حرف M خود استفاده کنند.

بیشتر بخوانید  دلایل اهمیت لوگو برای کسب و کار ها

کاربرد های طراحي لوگو حرف m در تجارت

با استفاده هوشمندانه از طراحی لوگو حروف m، یک برند تجاری می‌تواند جو تبلیغاتی مثبتی را برای خود ایجاد کند. این جو می‌ تواند به درون ذهن مخاطبان و مشتریان بکشاند و آن‌ ها را ترغیب کند که از این طراحی استفاده کنند. استفاده مشتریان از این طراحی به معنی پایداری لوگوی شما خواهد بود و این امر برای هر برند و کسب‌ و کار تجاری بسیار مهم است.

علاوه بر این، می‌ توانید از طراحی این حروف به عنوان یک هدیه برای عزیزان خود استفاده کنید. این نوع یادگاری همواره پایدار می‌ ماند و حتی در صورت عدم حضور فرد هدیه دهنده، یاد و خاطره او زنده است. بنابراین، طراحی یک حرف اگر چه به نظر ساده و معمولی می‌ رسد، اما در واقع یک اتفاق بسیار مهم است که تأثیرات قابل توجهی را به همراه دارد. بنابراین، آن را دست کم نگیرید.

طراحي لوگو حرف m

طراحی لوگو حرف m به صورت سه بعدی‬‎

به منظور طراحی لوگو حرف m لازم است ایده‌ هایی که به طراحی سه بعدی ارتباط دارد را بشناسید. راهکار ها و ایده‌ های بسیاری برای طراحی سه بعدی حرف m وجود دارد که هر کدام از آن ها را طراحان لوگو مورد بررسی قرار می دهند. طراحان لوگو پس از بررسی‌ های ورد نیاز، بهترین ایده را جهت طراحی سه بعدی حرف m به کار می ‌گیرند. نکته های زیادی جهت طراحی سه بعدی حرف m وجود دارد که هر یک از آن ها را لازم است بشناسید. این مسئله که یک سبک متمایز برای طراحی لوگو حرف m به کار گرفته شود، بسیار اهمیت دارد. طراحی لوگو برای حرف m به نوع سبک حروفی که شما در نظر می ‌گیرید بستگی خواهد داشت. شما باید سبکی را انتخاب کنید که نشان دهنده برند و شخصیت خودتان است.

نگ مناسب طراحی لوگو حرف m

یکی از نکات مهم برای طراحی سه بعدی حرف m، انتخاب رنگ مناسب است. استفاده از رنگ‌ های مونوگرام می‌ تواند به شما کمک کند. تعداد رنگ‌ ها باید محدود باشد و بیش از دو رنگ برای لوگو انتخاب نشود. رنگ سیاه به عنوان یکی از رنگ‌های محبوب برای طراحی لوگو شناخته شده است. باید بدانید که رنگ سیاه قابل تطبیق است و به همین دلیل محبوبیت زیادی دارد.

همچنین، بررسی شکل حرف m بسیار مهم است. وجود اشکال مختلفی از حرف m وجود دارد که هر کدام ویژگی‌ های متفاوتی دارند. باید اشکال مختلف مربوط به حرف m را بررسی کرده و سپس یکی از آن ها را انتخاب کنید که مناسبی به نظر می‌ رسد.

افکار خود را به اشتراک گذارید